RĪGA

Pasaulē nav daudz pilsētu, kuru ārējo veidolu būtu ietekmējušas tik daudzas un dažādas kultūras. Latviešu, krievu un vācu kultūras tik fantastiski savijušās, ka dažkārt pat nesapratīsi, kur beidzas vienas ietekme un jau redzamas citas atstātās pēdas. Arī šodien Rīga ir ļoti internacionāla pilsēta un tas piedod viņai savdabīgu šarmu.

Mobirise

Vecrīga
Pati senākā Latvijas galvaspilsētas daļa un tās centrs, tūristu iemīļota atpūtas un izklaižu vieta. Vecrīgai raksturīga daudzveidīga apbūve – romantika un gotika, baroka stila celtnes un klasicisms, arī modernisma paraugi. Vecrīgas šaurajās ieliņās un laukumos atrodas neskaitāmas kafejnīcas un restorāni dažādām gaumēm.

Mobirise

Doma laukums
Pats lielākais Vecrīgas laukums un pilsētas vēsturiskā centra sirds. Uz šejieni kā pa artērijām saplūst visu mazo ieliņu dzīve. Laukuma atmiņa glabā visus svarīgākos valsts dzīves notikumus pēdējo 20 gadsimtu laikā, tās centrā ir punkts, no kura redzami visi trīs Rīgas baznīcu apzeltītie gaiļi. Rīgas Doma katedrāle dibināta 1211. gada 25. jūlijā. Celtniecība tika pabeigta 1270. gadā, bet savu tagadējo izskatu katedrāle ieguva XIX gadsimta beigās. Mūsdienās Rīgas Domā notiek ne tikai dievkalpojumi, bet arī pazīstamu mākslinieku koncerti.

Mobirise

 Rātslaukums
Laukums tika atjaunots, jo Otrā pasaules kara laikā tas un tuvējā apkārtne bija pilnībā sagrauti. Mūsdienās Rātslaukuma krāšņākā celtne ir atjaunotais Melngalvju nams, kā arī pilsētas Rātes nams, kas atrodas pretī. Tieši šeit 500 gadus tālā pagātnē bija iedegta pirmā Ziemassvētku egle. Tagad šajā vietā atrodas piemiņas plāksne, bet katros Ziemassvētkos tiek iedegta egle.

Mobirise

Svētā Pētera baznīca
Svētā Pētera baznīca uzcelta 1209. gadā, taču no 13. gadsimta celtnes palikuši vien daži fragmenti. Sv. Pētera baznīca atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā. Šeit jūs varat baudīt izstādes un koncertus, kā arī no torņa augstumiem skatīt viduslaiku un mūsdienu Rīgas panorāmu, redzēt Daugavu, vareno ostu un Rīgas jūras līci.

Mobirise

Rīgas pils
Jau vairāk kā septiņus gadsimtus Daugavas krastos slejas Rīgas pils. Savā ilgajā vēsturē tā vairākkārt tika sagrauta un atjaunota, pārdzīvoja daudzus karus un valdniekus. Mūsdienās Rīgas pils ir Latvijas valsts prezidenta rezidence.

Mobirise

Jūgendstils
Leģenda vēsta, ka Rīgu dibināja bīskaps Alberts, viņa vārdā nosaukta viena no pilsētas skaistākajām ieliņām. Alberta iela – Rīgas jūgendstila pērle, visā tās garumā atrodas krāšņas vēsturiskas celtnes “art nouveau” stilā. Katra no šīm mājām – neatkārtojams 20. gadsimta celtniecības mākslas sasniegums, apbūve notika salīdzinoši īsā laikā – no 1901 līdz 1908. gadam. Alberta ielā atvērts jūgendstila muzejs, kur var iepazīt šo īpatnējo mākslas virzienu.

Mobirise

Rīgas krievu teātris
Mihaila Čehova vārdā nosauktais Rīgas krievu teātris ir vecākais krievu teātris ārpus Krievijas robežām, atvērts 1883. gadā. Teātra repertuārā ir krievu un pasaules klasika, kā arī mūsdienu autoru darbi. Lielajā un Mazajā zālē tiek rādītas dažādu žanru izrādes, tai skaitā, bērnu un muzikālie uzvedumi.

Mobirise

Latvijas Nacionālā opera
LNO godina klasiskās un romantiskās operas un baleta tradīcijas, taču vienlaicīgi cenšas meklēt mūsdienīgas izpausmes formas. Uz LNO skatuves regulāri tiek rādīti veiksmīgi klasiskās operas uzvedumi, mūsdienīgi operas un baleta uzvedumi, bērnu operas un oriģināli latviešu komponistu sacerējumi. Sezona turpinās no septembra līdz jūnijam. Sezonā LNO rāda ap 200 uzvedumiem, katru gadu piedāvājot vidēji piecus jaunus operas un baleta uzvedumus, kā arī vairākus simfoniskās un kamermūzikas koncertus.

ES VĒLOS APSKATĪT VASARU

Kompānija SIA "LatDevelopment" projekta "BaltaVillage" īpašnieks

+371 29606091
Juridiskā adrese : Sloku iela 15, Pinki, Babites nov., Latvia, LV-2107 
Numurs uzņēmumu reģistrā 40103646546