VIETA, KAS APVIENO

Mūsu ciematā dzīvo cilvēki no dažādām valstīm: Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Norvēģijas, Anglijas, Amerikas, Francijas, Itālijas, Polijas, Šveices, Somijas, Igaunijas, Kazahstānas. Šo vietu dzīvei un biznesam izvēlas vidējā un lielā biznesa īpašnieki, Eiropas kompāniju top menedžeri, IT speciālisti, diplomāti, starptautisko skolu speciālisti, žurnālisti un mākslinieki.

Katrreiz iepazīstoties ar saviem jaunajiem kaimiņiem mēs jautājam, kāpēc viņi izvēlējās šo vietu dzīvei Latvijā. Trīs populārākās atbildes parasti skan šādi: sakopta teritorija, drošība un starptautiska sabiedrība.

Citi iedzīvotāji izvēlējās šo vietu, jo salīdzinoši vienkārši ir saņemt uzturēšanās atļauju Eiropā. Vēl kādi vēlējās dzīvot ārpus pilsētas, bet, tai pat laikā, lai tur būtu “civilizēta” vide, lai viņiem nevajadzētu uztraukties par to, kas saremontēs katlu mājās, kas varēs nopļaut mauriņa kilometrus, kur ņemt spēkus apkopt milzīgo dārzu un šķendēties par sniega tīrīšanu no rītiem. Šeit viņi ieguva to, ko meklēja – personīgo māju, saulainu terasi un pilnu apkalpošanas komplektu.

Daudzas ģimenes šurp pārcēlās bērnu dēļ. Māmiņas ar bērnu ratiņiem var pastaigāties svaigā gaisā pa parkiem vai skaistiem meža celiņiem. Vadāt vecākus mazuļus uz bērnu rotaļu laukumiem, barot pīlītes ar maizi vai zirdziņus ar burkāniem. Skolas vecuma bērniem ir iespēja mācīties vienā no trim starptautiskajām skolām, kas atrodas 1-2 kilometru attālumā no mājām. Viņi 5 minūtēs ar velosipēdu vai skrejriteni var nokļūt skolā, bet galvenais viņiem ir iespēja ilgāk pagulēt no rītiem. Pēc skolas salasās kopā tuvējo ielu bērni un jautrība sit augstu vilni. Braukā ar velosipēdiem, skrituļslidām un skūteriem, spēlē dažādas spēles, laiž gaisā pūķus. Vecāki par viņiem var neuztraukties, jo ciematā nav lielas satiksmes, un vēl te ir pietiekami liela teritorija, lai bērniem nerastos vēlēšanās doties kaut kur tālāk bez pieaugušo atļaujas.

Kādas vēl priekšrocības ir dzīvei daudznacionālā vidē? Protams tas, ka jūs ātri vien bez īpašas piepūles apgūsiet kādu svešvalodu, vajag vien paķert pīrāgu vai pudeli laba vīna un aiziet ciemos pie sava kaimiņa ārzemnieka, un jūs jau gandrīz francūzis vai anglis! Bērni, kuri pavisam nezināja angļu valodu, pēc gada jau var ir spējīgi apgūt skolas programmu angļu valodā. Bet cik interesanti vakarā ir pasēdēt jaukā kompānijā un paklausīties stāstus par nezināmām valstīm! Šāda vakarēšana vienmēr ievilksies līdz naktij!
Mums ļoti patīk iepazīties ar saviem jaunajiem kaimiņiem. Mēs vienmēr pirmie pieejam viņiem uz ielas, iesākam sarunu un ielūdzam uz tēju, lai kaimiņi sajustu mūsu viesmīlību un uzmanību. Ārzemnieki pie mums nejutīsies vientuļi un nekam nevajadzīgi. Mēs viņiem pastāstīsim par vietējo sadzīvi, kafejnīcām, teātriem un interesantām ekskursijām un iemācīsim izdevīgi iepirkties.

Jūs taču nebūsiet pārsteigti, ja mēs pateiksim, ka šeit labi jutīsies arī četrkājainie draugi? Viņiem šeit noteikti būs kur izvērsties. Katru rītu jūs uzlūkos ziņkārīgu acu pāris, kurās izlasīsiet jautājumu: nu, kur tad šorīt dosimies pastaigā? Izvēle liela – var iztrakoties mežā, paskriet pa pļavu, pa nomaļu taciņu aiziet līdz ezeram vai kā kulturālam sunim pastaigāties pa celiņiem gar mājām un aizrautīgi apriet kaimiņu mājas sargus. Bet pats labākais – aizbraukt uz Jūrmalu, tālāk no tūristu iecienītajām vietām, kur var skriet gar jūras malu, šļakstinot uz visām pusēm sāļo ūdeni un ar pilnu krūti ieelpot vēju.

Ko vēl mēs piemirsām jums izstāstīt? Noteikti daudz ko. Vienkārši brauciet pie mums ciemos, izbaudiet Latviju paši, iepazīstieties ar kaimiņiem un apsolām – jums šeit patiks!

ES VĒLOS APSKATĪT VASARU

Kompānija SIA "LatDevelopment" projekta "BaltaVillage" īpašnieks

+371 29606091
Juridiskā adrese : Sloku iela 15, Pinki, Babites nov., Latvia, LV-2107 
Numurs uzņēmumu reģistrā 40103646546