CIEMATA IEDZĪVOTĀJU ATSAUKSMES

Mājas – tā ir vieta, kur tev ir labi. 2010. gadā es nopirku šeit sev māju, kā vasarnīcu, lai vasarā brauktu šurp atpūsties. Bet sanāca tā, ka es sāku braukt šurp ne tikai vasarā, bet arī rudenī, ziemā, un pavasarī. Un katru reizi negribējās braukt atpakaļ uz Maskavu.

Kādreiz es atlidoju uz Latviju, lai pavadītu šeit izejamās dienas, un svētdienas vakarā man bija jālido atpakaļ, bet man tā negribējās aizbraukt, ka es apmainīju biļeti uz pirmdienu. Pēc tam vēlreiz apmainīju biļeti uz otrdienu. Zvanu savam draugam Andrejam, ar kuru kopā es atlidoju un saku: “Andrej, es svētdien nelidošu, es apmainīju biļeti uz otrdienu”. Bet viņš man atbild: “Tikko gribēju tev zvanīt – es arī apmainīju biļeti uz otrdienu”.

Un tā, 2012. gadā es pārvedu savas mantas no Maskavas. Starp citu, Andrejs rīkojās tāpat. Vēlāk uz šejieni pārbrauca mans draugs, ar kuru kopā mācījāmies skolā, un draugs no universitātes laikiem, un draugs, ar kuru kopā strādājām Maskavā... To ir grūti paskaidrot, bet šeit vienkārši ir labi! Pamosties labā noskaņojumā, darbs aizņem mazāk laika, jo viss ir blakus. Arī ar biznesu Latvijā ir vienkāršāk nodarboties, nekā Krievijas Federācijā.

Un vēl, te ir brīnišķīgi apstākļi, lai nodarbotos ar sportu: vasarā – velosipēds, skrituļslidas, pludmale, basketbols, volejbols, ziemā – slēpes (20 minūšu attālumā apgaismota, teicama trase distanču slēpotājiem, vien 40 minūšu brauciena attālumā iespējams nodarboties ar kalnu slēpošanu). Es daudz ceļoju pa pasauli, un no šejienes tas ir daudz vienkāršāk un ērtāk, nekā no Maskavas. Un vienmēr, atgriežoties no ceļojumiem, jūtu, ka esmu atgriezies mājās.

Sergejs

Pirms diviem gadiem mēs atbraucām uz Latviju no Kanādas. Es šeit strādāju uz līguma pamata aviācijas nozarē. Mums ir divi skolas vecuma bērni, tāpēc galvenais kritērijs, izvēloties dzīvesvietu, bija, lai būtu skola, kurā apmācības notiktu pēc programmas kāda ir Kanādā, un, lai tā atrastos maksimāli tuvu mājām.

Mūsdienīgi, komfortabli mājokļi, vairākas starptautiskas skolas tepat tuvumā, nav intensīvas satiksmes uz ielām, ērta atrašanās vieta starp Jūrmalu un Rīgu – tas viss arī noteica mūsu izvēli par labu šai vietai.

Ar ko mums patīk šeit nodarboties? Patīk sauļoties uz terases, cept šašlikus un stādīt skaistas puķes savā dārzā. Brīvdienās bērni augām dienām spēlējas ar saviem draugiem ciemata teritorijā, viņi izdomā tūkstošiem veidu, kā sevi izklaidēt. Dēls negaidīti aizrāvās ar hokeju un tagad apmeklē sporta sekciju ledus hallē, kas atrodas 5 minūšu gājienā no mūsu mājām. Bet meitu vadājām uz baleta nodarbībām, kas notiek vienā no mūsu skolām. 

Dažreiz sieva ar meitu sailgojas pēc augstās mākslas un dodas uz Rīgu, kur apmeklē dažādas izrādes un bērnu priekšnesumus. Starp citu, ļoti ērti, ka visus bērniem domātos priekšnesumus šeit var baudīt kā latviešu, tā arī krievu valodā, ieskaitot teātra izrādes un kino. Pēc tam var pasēdēt kādā no neskaitāmajām kafejnīcām.

Dažreiz ceļojam pa Latviju – ceriņu dārzs, rododendru dārzs, bruņinieku turnīri, Minhauzena muzejs, senās pilis, aizraujošas pastaigas pa purva takām, baskāju taka vienā no rezervātiem. Tētis varbūt arī gribētu pagulšņāt uz terases, atpūsties..., bet kas viņam ļaus! Garlaikoties mums šeit tiešām nav laika!

Aleksis un Jeļena

Mēs šurp pārbraucām no Minskas. Es nodarbojos ar IT tehnoloģiju ieviešanu biznesa vidē un strādāju attālināti. Kāpēc mēs pārvācāmies uz dzīvi Latvijā? Tas visdrīzāk ir emocionāls lēmums. Man gribējās noskriet Rīgas maratonu. Tā mēs pirmoreiz nokļuvām Rīgā un uzreiz iemīlējām šo pilsētu. Nejauši uzzinājām, ka iegādājoties īpašumu, var saņemt uzturēšanās atļauju un nolēmām riskēt!  

Izskatījām ļoti daudzus īpašuma iegādes variantus, bet galarezultātā izvēlējāmies šo ciematu. Patika, ka šeit vienuviet bija viss, ko mēs vēlējamies: dzīvot personīgajā mājā, dzīvot atsevišķi, bet vienlaikus būt arī starp citiem cilvēkiem, nevis slēpties aiz augstiem žogiem. Vienreiz mums pieklīda divi suņi un tagad mēs dodamies ar viņiem garās pastaigās pa mežiem un laukiem.

Mums patīk, ka mēs dzīvojam dabiskā vidē, skaistā vietā, kur nav tūristu un ziņkārīgu novērotāju pūļu, bet, tajā pašā laikā, jebkurā brīdī varam ātri nokļūt Rīgā un izbaudīt visas tās piedāvātās izklaides. Vai 5 minūtes un mēs jau Jūrmalā – jūra, kāpas, priedes, kafija un Baltijas vēji.. tā uz brīdi jūs kļūstat brīvi no visām savām problēmām un raizēm.

Un vēl, šeit mēs nejūtamies vientuļi un atstumti, kā tas nereti notiek ar emigrantiem. Pirmkārt, šeit gandrīz visi saprot krievu valodu, bet, ārkārtas gadījumā varat izskaidroties arī vienkāršā angļu valodā. Un vēl viens pluss – mums ļoti paveicās ar kaimiņiem. Tie ir cilvēki, kas kaut ko jau sasnieguši savā dzīvē un viņos absolūti nav augstprātības un snobisma. Tāpēc vakaros mēs bieži iekurinām kamīnu, atveram pudeli vīna un pavadām brīnišķīgus vakarus, nesteidzīgi sarunājoties par visdažādākajiem tematiem.

Vladimirs un Oksana

Mēs franču-krievu ģimene, kurā ir 3 aktīvi un dzīvespriecīgi cilvēki: mamma, tētis un četrgadīgs dēls. Mēs dzīvojam Latvijā 4 gadus un esam nomainījuši vairākas dzīvesvietas: dzīvojām dažādos Rīgas rajonos, pēc tam pārvācāmies uz šejieni. Sākumā bijām īrnieki, bet pēc tam nolēmām kļūt par īpašniekiem.

Pirms veikt pirkumu, mēs ilgi meklējām un izvērtējām savu nākamo īpašumu pēc vairākiem kritērijiem: bērna drošība pastaigas laikā, labi aprīkoti spēļu laukumi tuvumā, trotuāri, skaista, sakopta vide, lai bērnā attīstītos mīlestības jūtas uz visu skaisto. Ne mazāk svarīgi, pārtikas veikali, dalīta atkritumu šķirošana.

Bez šaubām, mūsu ciematu izvēlējāmies arī tāpēc, ka pieejamā attālumā atrodas lidosta, jūra un pati Rīga. Un protams, tā kā mēs esam darbinieki vienā no vietējām starptautiskajām skolām, tad uz skrejriteņa ceļu līdz darbam veicam 5 minūtēs!

Gada siltajā periodā mēs labprāt dodamies izbraucienā pa velo maršrutu līdz Jūrmalai, iedzeram tur pa svaigi spiestas sulas vai limonādes glāzei, atpūšamies Baltijas jūras krastā un labā noskaņojumā braucam mājup, izbaudot ziedošu pļavu skaistumu un vērojot autentiskas mājas.

Mums šķiet, ka mūsu ciematā ir padomāts par to, lai te labi justos ikviens ģimenes loceklis. Šeit ir ļoti laba starptautiska atmosfēra! Mēs labprāt kontaktējamies ar kaimiņiem un arī mūsu bērniem patīk rotaļāties kopā svaigā gaisā!

Ja īsumā izdalīt galveno, kas mūs piesaista, tad tas būtu – iespēja savienot ārpus pilsētas dzīves priekšrocības ar pilsētas piedāvātajām ērtībām, drošība un komforts, iespēja atpūsties no pilsētas drūzmas un, tai pat laikā, nejusties atrautiem no civilizācijas.   

Nikolajs un Vera

Izsmeļošu informāciju, cenas un detalizētus māju plānus

aizpildiet formu un 5 minūšu laikā saņemiet failu uz e- pastu

Jūsu vārds

E-mail

Mēs esam no Latvijas. Beidzot darba gaitas, nolēmām apmesties šeit. Mums šeit patīk vide, iespēja braukt ar velosipēdu, pastaigāties ar mazu sunīti skaisti sakoptā vietā. Bieži aizejam līdz ūdenstilpnei, kur mūsu Žuļa draiskojas un cenšas noķert pīles, bet mēs vienkārši atpūšamies uz soliņa. 

Un vēl mums ir kolosāli kaimiņi – tas ir ļoti svarīgi, tāpēc, ka mēs vienmēr viens otram palīdzēsim jebkurā dzīves situācijā, vai arī vienkārši ir ar ko papļāpāt un ieskriet ciemos uz tortīti. Obligāti apmaināmies ar apsveikumiem svētkos, pieskatām kaimiņu mājas četrkājainos mīluļus, ja kādam ir jāizbrauc darīšanās un daudz kas cits, kas šķiet it kā sīkumi, bet tas ir tik jauki, ja, blakus ir cilvēki, kuriem tu vari uzticēties.

Mums ir mazs dārzs ar jauku terasīti, kur es rītos labprāt dzeru kafiju un izbaudu saulīti. Es nodarbojos ar ainavu dizainu un, dažkārt, daudz laika pavadu ar pasūtītājiem, tāpēc kādreiz nepietiek spēka sakārtot savu dārzu. Taču mana vājība ir rozes, starp tām es atpūšos, puķes jūtot manu mīlestību, izaug apbrīnojami skaistas!

Vladimirs un Inna

Mēs esam no Pēterburgas. Kad pieņēmām lēmumu pārcelties uz Latviju, mēs ļoti rūpīgi piegājām jaunās dzīvesvietas izvēlei, izbraukājām visu Pierīgu, apskatījām vairākus desmitus dažādu ciemu un individuālo māju.

Mēs vēlējāmies iegādāties māju piepilsētā ar nelielu zemes gabalu, lai būtu iespēja vakaros droši un ērti pastaigāties, veikaliem un citiem labumiem arī jābūt pieejamā attālumā. Mūs pārsteidza, ka, neskatoties uz gana daudzveidīgo piedāvājumu klāstu, piemērotu variantu nevarējām atrast. Tāpēc ka, ja uzmanīgāk papētīsiet citus piedāvājumus, tad pamanīsiet, ka, vai nu tie atrodas civilizācijas nomalē, vai nu tā ir haotiska apbūve ar dārzu padomju stilā un nekas nav piemērots bērnu atpūtai. Tamdēļ mēs novērtējam, ka varam baudīt piknikus dabā, pastorālas ainavas, tīru vidi bez rūpnieciskiem piesārņojumiem, kā arī absolūti drošu vidi bērniem.

Mūsu dzīvesvieta – vienīgā īstā vieta Pierīgā tiem, kas novērtē stilīgu vienotu apbūvi. Cenu politika garantē viena sociāla slāņa cilvēku kopumu un deklasētu elementu un krievu oligarhu neesamību.

Mainot dzīvesvietu, mēs redzējām arī izdevumu optimizāciju, kā biznesa ziņā, tā arī personīgajos izdevumos, jo Latvijā pastāv plašas salīdzinoši nedārgu izklaižu iespējas, arī darbaspēks šeit ir daudz lētāks.

Vēlāk mēs pieņēmām arī kluso, nesteidzīgo dzīves ritmu, kas ir Latvijā, kurš liek aizdomāties par īstenām vērtībām un iegūt dvēseles mieru, kas ir retums Krievijā

Latvijas dzīves pielikumā ir arī vēl viens patīkams bonuss – iespēja jebkurā laikā neierobežotos daudzumos baudīt spāņu hamonu, itāļu virtuvi, svaigas austeres un brīnišķīgu nedārgu proseko.. viss tas noteikti padarīs jūsu dzīvi krāsaināku.

Aleksandrs, Marina un Liza

Mēs gaidām jūs ciemos!

Gribat pastaigāt pa mūsu apbrīnojamo ciematu un ieraudzīt visu savām acīm?

Bet iepazīties ar saviem nākamajiem kaimiņiem un iedzert šampanieša glāzi?

Mēs sagaidīsim jūs jebkurā laikā, jo paši šeit dzīvojam!

Mobirise

ES VĒLOS APSKATĪT VASARU

Kompānija SIA "LatDevelopment" projekta "BaltaVillage" īpašnieks

+371 29606091
Juridiskā adrese : Sloku iela 15, Pinki, Babites nov., Latvia, LV-2107 
Numurs uzņēmumu reģistrā 40103646546